Elektrikli Araçlar

Elektrikli Araçlar

İlk olarak 1838 yılında üretilen elektrikli motora sahip lokomotif ile başlayan elektrikli otomobiller yakıt tasarrufu ve egzoz emisyonu açısından cezbedici bir özelliğe sahiptir. Sıkça elektrikli ve hybrid otomobiller karıştırılmaktadır, ilk önce bunları açıklamakla başlayalım.elektrikli-otomobil

Elektrikli Otomobiller ve Hybrid arasındaki Farklar

Elektrikli araçlar prize bağlanıp bataryaları şarj edilerek çalışır. Hybrid Araçlar ise küçük bir benzinli ve yine küçük bir elektrikli motorlara sahip prizden şarj edilmeyen melez araçlardır.

Bmw i3 modeli şimdiye kadar ki en iyi elektrikli otomobil diye anılmaktadır. yakın zamanda gördüğüm Mercedes Maybach Luxury 5 dakika şarj ile 100 km gittiğini okudum, bu süper bişey ama aracın fiyatı dudak uçuklatır cinsten.

*ADREKLAM*

Elektrikli araçlar Nasıl Çalışır ? Çalışma Prensibi

Elektrikli araçlar binlerce pilden oluşan bir bataryanın Prizden şarj edilmesiyle ve bu enerjiyi bir elektrik motoruna aktarıp döner bir hareket enerjisine çevrilmesiyle, son olarakda bu döner harekerin diferansiyel üzerinden tekerlere iletilerek aracın hareket ettirilmesi döngüsüdür. Ayrıca aracın her yavaşlama devresinde (gazdan ayağınızı çektiğinizde veya frene bastığınızda) Rejeneratif işlemiyle elektrik üretilerek piller şarj edilir.

en fazla 10 yıl içerisinde içten yanmalı motorlu araçlarının pabucunu dama atacak elektrikli araçlar her gün gelişmektedir.

Ahmet Kaş

Merhaba Ben Ahmet, Kastamonu 1982, Evli, 1 Çocuk, İstanbul Ataşehir BAŞKASININ YAPTIĞININ BEN DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRİM ! geldeogren.com - 75milyon.com - mutluevim.com.tr - senetlearaba.istanbul - iphonex.istanbul - senetletelefon.net - senetle-telefon.com

You may also like...