Seçim 2019 (Yerel Seçim)

Yerel Seçim Mart 2019 Hakkında Bilgiler

secim-2019

secim-2019

Ülkemiz Anayasamızda belirlendiği üzre aksi bir hal (Erken Seçim) olmadığı sürece Yerel seçimler 5 yılda bir tekrarlanır. Seçilenler 5 yıl boyunca hizmetlerini sürdürürler. Yerel seçimlere halk dilinde belediye seçimleride denmektedir. Bu yıl yerel seçimler  31 Mart 2019 pazar günü yapılacaktır. Yüksek seçim kurulu 2019 Belediye seçimlerini 31 Mart 2019 olarak açıklamıştır.

Yerel Seçimlerde Kimler Seçilir, Kimlere Oy Verilir, Kullanılır ?

  • Belediye Başkanı – İl ve İlçelerde
  • Belediye Meclisi Üyeleri – İl ve İlçelerde
  • Muhtar – Tüm Mahallelerde

Oy Kullanmaya giderken Üzerinde T.C. Kimlik Numaranızın yazdığı kimliğinizi ve Seçmen Kağıdınınızı götürmeyi unutmayınız.

Seçmen Kağıdı Nasıl Alınır. ?

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinde oy kullanabilmek için seçmen kağıdına ihtiyacınız vardır. Bu belgeyi bağlı olduğunuz Muhtarlıktan Veya E-devlet Üzerinden de online bastırabilirsiniz. Alttaki linklerden 2019 mart 31 yerel seçimleri için seçmen sorgulama işlemini yapıp, Seçmen kağınızı bastırabilirsniz.

Seçim 2019 Seçmen Kağıdı Yurtiçi <<<

Seçim 2019 Seçmen Kağıdı YurtDışı <<<

Yerel Seçimler için Tüm Adayları Bir Sonraki yazımızda tam liste olarak yayınlayacağız. İl, İlçe ve Mahallelere kadar tam liste olacak şekilde yazımızda listelenecektir.

Ahmet Kaş

Merhaba Ben Ahmet, Kastamonu 1982, Evli, 1 Çocuk, İstanbul Ataşehir BAŞKASININ YAPTIĞININ BEN DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRİM ! geldeogren.com - 75milyon.com - mutluevim.com.tr - senetlearaba.istanbul - iphonex.istanbul - senetletelefon.net - senetle-telefon.com

You may also like...