Senetle Araba Almak

senetle-araba-almakSenetle Araba

Otomobiller ve diğer vasıtalar hayatımızın olmzsa olmazı. Günlük yaşamımızda her alanda vasıtasız bir yere gitmemiz artık mümkün değil. Ülkemizde her geçen gün araçların fiyatları döviz kurları ve yükselen vergiler sayesinde yükselmektedir. Ayrıca Araba satın alırken en çok banka kredisi kullanılmaktaydı. her geçen gün banka kredisi çekmek zorlaşmakta ve masrafları çoğalmaktadır, birde bankadan kredi çekmek demek faize bulaşmak anlamınada gelmektedir.

Tamda burada her geçen gün daha hızlanan senetle araba satışı ön plana çıkmaktadır. azı galeriler çok profesyonelce senetle araba satışını yapamasalarda internette bir kaç firma çok ciddi bir şekilde senetle araba satışını yapmaktadır. Gerek stok çeşitliliği gerek kaliteli hizmetler gereksede tam donanımlı müşteri hizmetleri ile hizmet verdikleri görülmektedir.

Senetle Araba Almanın Riskleri veya Avantajları Nelerdir ?

Ülkemizde bir çok şey güzel olsada, malesef bazı şeyler bazen kötü olabiliyor. Senetle Alışveriş bir yana nakir paranızla araç alırken dahi dolandırılma yada zarara uğrama şansınız bulunmaktadır. Dikkatli olmakta her zaman fayda bulunmaktadır.

İster nakit alın ister krediyle istersenizde senetle araba alın işin artı – eksi prosüdürünü öğrenin veya bilen bir kişiden yardım alın. Kredi ile araç alırken 60 aya varan taksitlerden yüzde 30 peşinat ödeyerek yararlanabilirsiniz. Tabi Banka Kredisi ile araba alırken faize olacağından bu alışverişin manevi boyunuda hesaplamak gerekir.
Senetle Araba alırken de firma yada satıcının güvenilir olduğunu teyid ettikten sonra imzalayacağınız senet-sözleşmeyi kontrol edin ve aracı satın alacağınız zana kadar imza ve peşinat ödemesinden kaçının. Her hangi ir ödeme yada imza atmadan önce alacağınız aracı expertiz yaptırın. bu hassasiyete saygı gösteren firmaları tercih edin. Taksit ödemelerinizi banka üzerinden yapın ve dekontlarını saklayın. u konulara dikkat ettiğinizde Sorun yaşama riskiniz gayet azalmaktadır.

Dikkat ettiğiniz şartları noter satışında maddeler halinde eklenmiş olmasına dikkat ediniz.

 

İnternetten Senetle Araba Alınır mı, Güvenilir mi?

Konu bir şeyler alıp bir şeyler satmak olduğunda artık her alanda internet satışları ön plana geldi. Reel pazarda satıcılar ne kadar güvenli ise aslında internet ortamındaki satıcılar / firmalar aynı oranda güvenli yada güvenli değil. Nereden alışveriş yapacak olursak olalım araştırma yapmak zorundayız. Reel pazarda bilindik markalardan, mağazalardan alışveriş yapmak veya tanıdık işyerlerinden alışveriş yapmak riski azaltacaktır.

İnternet alışverişlerinde ise bir şekilde tanıdığımız bir website olabilir, dünya markası olabilir veya siteyi ve site sahibini / firmasını incelediğimizde güven veren internet sitelerini tercih etmek doğru olacaktır. Yorumlar çok iyi bir referans kaynağıdır. Bir arama motorunu kullanarak farklı internet sitelerinde o site ve hizmetleri hakkındafazla fazla yoruma ulaşmak mümkün olduğu gii araştırdığımız internet sitesinin örneğin mutlu müşteriler gibi sayfalarını inceleyebilir yahut her üründe bulunan yorum sayfasını inceleyerek bir sonuca ulaşmamız mümkün olacaktır.

Galeriden Senetle Araba Almak

Galeriler Anlaşmalı bankalardan kredi fırsatıyla araç satma hizmetinin yanında kendi finansmanları veya senetle araba satışı yapan internet siteleriyle ortak iş yaparak senetle araba satışını yapmaktadırlar. Bazı galeriler işlerini profesyonelce yapsa da bir çoğunun aslında kara düzen yaptıkları görülmektedir. Yeni çıkan kanunda araç satışında garanti verme zorunluluğunu dahi genellikle galeriler uygulamamaktadır. Senetle Araba Satan galeriler Makalemi okumayı unutmayın.

Müşteri memnuniyeti yüksek oolan galerileri tercih etmekte yarar olacaktır. Kontrolünüde Saibinden.com gibi sitelerdeki üyeliklerini bularak oradaki yorum yada sikayetvar.com sitesinden kontrol edebilir.

You may also like...