Sivrisinek Kaşıntısı Nasıl Geçer? Kurtulma Yöntemleri

Sivrisinek Kaşıntısı

Sivrisinek ısırıkları sonrası kaşınma ve oluşan yaralar yaz aylarının belkide aşırı sıcaklardan sonraki en çok can sıkan kısmıdır. Sivrisinek doğası gereği insanları ısırmak (sokmak) zorundadır. Çünkü bu yolla üreyerek türünü devam ettirmektedir. Fakat bunun bedelini insanlar ödemektedir. Kaşınmalar, yaralar hep dert olmuştur. Peki bunun bir çözümü, sivrisinek ısırıklarından ve kaşınmadan kurtulmanın bir yöntemi yok mu dediğinizi duyar gibiyiz. evet bir değil birden fazla yöntemi var.

 

sivrisinek-kasintisi-nasil-gecer-kurtulmak

 

Öncesinde Sivrisineklerden ısırılmadan önce kurtulmaya çalışmanın daha doğru olduğunu düşünerek bu konuyla ilgili bir kaç bilgi aktaralım.

Sivrisineklerin ışığın olduğu alana gittiğini biliriz, o sebeple karanlık odada yada ortamda uyumak faydalıdır ve yatmadan önceki zamanlarda o ortamı karanlık bırakın ki sivrisinekler sizden önce gidip sizi beklemesin. 2. konu ise pencerelerde sürekli sineklik bulundurmak sineklerin gelmemesini sağlar unutulmaması gereken ise örneğin evde 4 oda var 4 odanında tuvalet banyo da dahil camları açılıyoır ise oralarada sineklik takılmalıdır. aksi takdirde içeride oda kapıları açık yada açılacaktır sineklerde istediği gibi dolaşacaktır. bu konuyu uzatmadan asıl meseleye dönelim.

​Sivrisinek Kaşıntısından Kurtulma Yolları ? Kaşıntı Nasıl Geçer ?

•Aspirin ile Kaşıntı giderme

Bir adet Aspirini biraz su ile ezerek karıştırıp Sonrasında kaşınan bölgeye sürün, kaşıntı az bir zaman sonra geçecektir. Bu yöntem sık kullanılır.

•Sallama (poşet) Çay ile Kaşınmadan kurtulma

Kullandığınız sallama çay poşetini çok sıcak olmamasına dikkat ederek sivrisinek kaşıntısı olan bölgeye bırakın, kaşıntıyı ezici bir şekilde azaltacaktır.

 

•Buz Yöntemi ile sivrisinek kaşınmalarından kurtulun

 

Kaşınan bölgeye istediğiniz süre ve aralıklarda buz koymak sivrisinek ısırıklarından oluşan kaşınmaları azaltır.

 

•Limon ve Tuz Karışımı

 

Isırılmış ve kaşınan bölgeye limon ve tuzu karıştırıp uygulayın, kaşıntının azalmasının yanı sıra iz kalmasınıda önleyecektir.

 

•Aloe Vera

 

Taze Aloe Vera Bulursanız Öncelik odur bulamazsanız eczanelerden jelini temin edebilirsiniz. Aloe Vera içindeki Jelini Kaşınan yere uygulayın.

 

•Diş macunu ile sivrisinek kaşınmalarından kurtulma yöntemi

 

Kaşınan yere diş macunu sürün kaşıntı azalır.

 

•Kabartma Tozu Yöntemi

 

Kabartma tozunu az bir su ile karıştırıp kaşıntılı bölgeye sürün kuruyana kadar bekleyin kaşıntıyı azaltacaktır.

 

•Kolonya

 

Kolonya sürmek kaşıntıyı azaltır.

 

•Nane Lapası Yöntemi

 

Nane yapraklarını havanda ezin macun haline getirip sürün kaşınan bölgeye.

 

•Elma Sirkesi

 

Elma Sirkesini sivrisinek ısırığı olan kaşınan bölgeye uygulayıp bekleyin Kaşıntı azalacaktır.

 

Kaşıntıdan kurtulma yöntemleri önemli fakat daha önemlisi sivrisinekleri uzak tutmak. İyi bir yaz geçirmeniz dileğiyle.

You may also like...