Yörsan Battı mı ?

yorsan-battimi

Konkordato için Başvuran Yörsan Battı mı?

Mahkemeye Konkordato başvurusu yapan bir şirket battı sayılmaz. Yani iflas etti diyemeyiz. Yörsan gibi bir çok firma mali durumu ülkede yaşanan olumsuzluklar nedeni ile sarsıldığından borçlarını taksitlendirme isteğiyle mahkemeden konkordato başvurusu yaptı. Ve yapmayada devam ediyorlar.

Konkordato ne anlama gelir ?

Bir firma yada şahıs mali durumu finansal açıdan zora girmişse, borçlarını ödeyemez durumda ise; mahkemeye başvurarak konkordato talep eder. Bundan sonra mahkemede onaylar ise alacaklılar ve borçlu borçların yapınlandırması konusunda olumlu yada olumsuz uzlaşıya varır.


KONKORDATO HAKKIN DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYIN


Yörsan Hakkında Bilgi

Yarım asırı deviren Gıda devi Yörsan A.ş. Geçtiğimiz gün Susurluk Asliye Hukuk Mahkemesine başvurarak Konkordato talep etti. Bir kaç yıl evvel yörsa ‘ın büyük hisse bölümünü satın alan The Abraaj Group Firması yönetimi devralmıştı. Hatta Abraaj ile Yörsan sahibi Yörük Ailesi, Abraaj ‘ın haksız sermaye artımı ile Yörük ailesinin Yüzde 20 olan hissesini %3 e kadar düşürmesiyle mahkemelik olmuşlardı. Yörsan Süt be Süt ürünleri sektöründe ülkemizdeki gıda devlerinden biridir.

Ahmet Kaş

Merhaba Ben Ahmet, Kastamonu 1982, Evli, 1 Çocuk, İstanbul Ataşehir BAŞKASININ YAPTIĞININ BEN DAHA İYİSİNİ YAPABİLİRİM ! geldeogren.com - 75milyon.com - mutluevim.com.tr - senetlearaba.istanbul - iphonex.istanbul - senetletelefon.net - senetle-telefon.com

You may also like...